Teknoloji

Galaxy S24 serisinin gizli yıldızı: Galaxy S24 Plus, beklentileri aştı

Samsung’un en yeni Plus modeli olan Samsung Galaxy S24 Plus, yıllardır ilk defa iyi bir fiyat – performans oranı sunuyor ve görünene göre müşteriler de da bu durumu fark etmiş durumda.

SamMobile tarafından bildirildiği üzere piyasa analiz firması Counterpoint Research’ün yeni bir raporu, Galaxy S24 Plus’ın piyasaya sürülmesinden sonraki ilk üç haftasında satışlarının, geçtiğimiz yılın aynı dönemindeki Galaxy S23 Plus satışlarından %53 daha yüksek olduğunu gösteriyor. Genel Galaxy S24 serisi satışları yıllık %8 artış gösterdi ancak Galaxy S24 ve Galaxy S24 Ultra satışları önceki modellere göre göreceli olarak sabit kaldığı için bu artışın büyük oranda Galaxy S24 Plus’tan geldiği görülüyor.

Başka bir deyişle Galaxy S24 Plus, Samsung müşterileri arasında büyük ilgi görüyor ve bunun nedenini anlamak zor değil. Samsung Galaxy S24 Plus, standart boyutlu modele göre daha iyi bir ekrana, biraz daha iyi pil ömrüne ve daha fazla RAM’e sahip olmasının yanı sıra, Samsung’un tüm Galaxy AI özelliklerini de barındırıyor.

Sadece özellikler tarafına bakıldığında, titanyum tasarıma ve çok daha iyi kameralara sahip olan Galaxy S24 Ultra’nın daha iyi olduğu rahatlıkla söylenebilir. Ayrı zamanda Galaxy S24 serisinin en popüler modeli olmaya da devam ediyor. Ancak Galaxy S24 Plus, benzer bir akıllı telefon deneyimini daha uygun bir fiyata sunuyor.

Samsung’un en yeni Galaxy S serisi modellerinin fiyat karşılaştırmalarına baktığımızda, Plus modellerinin aynı bellek boyutuna sahip normal modellere göre yaklaşık 150 dolar daha pahalı olduğu, Ultra modelinin ise Plus modeline göre 300 dolar daha pahalı olduğu görülüyor.

Plus modellerinin, Samsung Galaxy S23 Plus’tan sonra sonlandırılabileceği söyleniyordu, ancak Galaxy S24 Plus’ın başarısı, şirketin bu modeli tamamen göz ardı etmek ve kaldırmak yerine daha fazla ilgi göstermesinde haklı olduğunu gösteriyor.

habergediz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu