Haber

Kocaeli’de İstiklal Caddesi yenileniyor

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından eski İsmet Paşa Stadı’nın yerine yaptırılan Derince Millet Bahçesi önünde İstiklal Caddesi’nde üst yapı çalışmalarına başlandı. Trafiğin akışını engellememek adına akşam saat 21.00’de başlayan çalışmalar sabah saatlerine kadar devam ediyor.

Eskime ve bozulmaların meydana geldiği 400 metre uzunluğundaki Derince İstiklal Caddesi, 1.500 metreküplük asfalt trimer kazısı ile söküldü.

Kavşak düzenlemesi yapılarak trafiğin düzenleneceği İstiklal Caddesi’nde 700 ton binder ve bin ton bitümlü taban asfaltı serilecek. Ağır vasıtaların sıklıkla kullandığı sokakta daha uzun dayanım ve kullanım ömrüne sahip olan bitümlü esas asfalt kullanılarak yola asfaltın oturmasının tamamlanmasının ardından yaz aylarında 460 ton abrazyon asfalt serilmesi planlanmaktadır. tonajlı araçlar.

BİSİKLET YOLU

Genişliği 14 metre olan İstiklal Caddesi’ne 2,5 metre genişliğinde bisiklet yolu yapılacak. Dekoratif aydınlatma direkleri, baskılı beton kaldırımları ve 2 şeritli 400 metre uzunluğundaki Derince İstiklal Caddesi, kavşak düzenlemesi ve yenilenen asfalt ve yol hatları ile estetik, sistemli ve konforlu hale getirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu